Cucumis - Ücretsiz online çeviri hizmeti
. .Cucumis - Proje

Proje yönetimi için ortak tercüme motoru

Cucumis.org'un bu bölümü çok dilli projelere tahsis edilmiştir. Burada o projeler için proje yöneticilerine ve bu projelere katkıda bulunmak isteyen çevirmenlere hizmet eden ortak tercüme motoru'nu bulacaksınız. Çevirmenlerin kayıt olmasına ve çeviri yöneticileri için çeviri puanlarına sahip olmalarına gerek yoktur. Çeviriler cucumis.org çevirmen topluğu tarafından çevrilen metinler listesine eklenmeyecektir. Bununla beraber, proje yöneticilerinin puanlarını kullanarak bu listeye metinlerini eklemeleri ve topluluğun yardımını istemeleri serbesttir.


Proje yöneticileri


Bunlar tercüme motorunun temel özellikleridir:
- Çeviri için tüm ziyaretçilere ya da sadece sizin dil dosyanızdaki üyelere izin verin.
- Metin geçmişi veritabanında (wiki) kaydolunmakta ve küfürlü talebler yenilenebilmektedir.
- Dil dosyalarına Exportation.
- Dil dosyalarından Importation.
- Çevirilerin bulunması için güncelleme (Bir referans metni değiştirdiğinde).
- Bir çeviri düzenlenirken aynı anda aynı metnin iki kişi tarafından çevirilmesini önlemek için kilitleme.
- Proje tercüme sayfana doğrundan bağlantı(link).

How can I earn points to require the help of the cucumis.org community?
- Bazı metinleri topluluk için çevirebilirsin.
- Forumlarda destek talebinde bulunabilirsin.
- Proje sayfanı bağlı olduğun link yoluyla çevirmenlere gönderebilirsin ( https://www.cucumis.org/proje_12_p/p_in_myProjectId.html ). Cucumis.org'a katılmasına sebep olduğun her yeni üye cucumis.org topluluğu için yaptığı her çeviride sana puan kazandıracak.

It sounds interesting what should I start with?
Bu motorla çevirilerini yönetmeyi denemek istersen, yeni bir proje meydana getirmeye baÅŸlaman için seni davet edeceÄŸiz. Ondan sonra projene yeni metinler eklemeye baÅŸlamak için yan menüden "Tüm çeviriler" maddesini seç.

cucumis.org topluluğunun yardımı gerektiğinde naıl puan kazanabilirim?

Çevirmenler


Cucumis.org'un proje bölümünde çeviri yapmak çeviri puanı kazandırmaz.. Projeleri çevirmek için kayıtlı bir kullanıcı olmana gerek yoktur (proje yöneticisi bu seçeneği seçtiği zaman).

Bir projeye katılmak istersen, proje listesine göz at ya da arama motorunu kullan ve proje anasayfasına git. Ondan sonra yalnızca katılmak istediğin dili seç ve çevrilen metinlerin gösterildiği sayfaya götürüleceksin.Yapım aşamasında..